Komora dekompresyjna
Komora dekompresyjna znajduje się w stolicy Salomonów – Honiarze, około 1,5 godziny drogi od Tulagi. Poziom usług medycznych na Salomonach jest jednak bardzo niski, także ewentualne leczenie wymagałoby i tak przetransportowania do Australii lub Nowej Zelandii.

Waluta

Walutą obowiązującą jest dolar Wysp Salomona. W Tulagi honorowane są karty kredytowe.

Język

Angielski jest tutaj językiem powszechnie używanym.

Prąd elektryczny

240V. Konieczny jest adapter do australijskich gniazdek.

Zawory w butlach

DIN / INT
 
Zdrowie 
Dla turystów przyjeżdżających z Europy nie ma wymagań dotyczących szczepień. Na Salomonach notowane są przypadki malarii. Koniecznie należy zabrać płyny odstraszający komary i stosować zarówno w dzień jak i wieczorami. Poziom opieki medycznej jest na Salomonach bardzo niski.

Czas lokalny

Polska: +10 h

Telefony

Numer kierunkowy na Salomony + +677.

Ambasada Polski

Na Salomonach nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Najbliższa znajduje się w Australii:
Turrana Str., Yarralumla, ACT 2600 Canberra
tel. (+61 2) 6272-1000, 6273-1208
fax (+61 2) 6273-3184
tel. dyżurny: (+61) 0411 540 466
e-mail: polamb@tpg.com.au
strona internetowa: http://www.poland.org.au/

Sprawdź czy wziąłeś
Paszport, bilety samolotowe, sprzęt nurkowy, adaptery do butli i kontaktów, certyfikat nurkowy, logbook, karty kredytowe i trochę dolarów w gotówce, zegarek z alarmem lub budzik, okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem lub chustkę na głowę, olejek do opalania, kostium kąpielowy, ręcznik, sandały na miękkiej podeszwie lub inne sportowe buty, podstawowe leki i plaster, szczoteczkę do zębów i pastę, ładowarki do aparatów fotograficznych i innych sprzętów, koszulki z krótkim rękawem, bluzę lub sweter, długie spodnie, krótkie spodenki ewentualnie spódniczkę jak jesteś kobietą. W razie co resztę kupisz na lotnisku. Miłego wyjazdu!
 

 
Nurkowanie z pasją
2007 © Dive Away | Design & cms: www.zstudio.pl
Polecamy: CreativeEdgee - kameralne sale szkoleniowe w centrum Warszawy.
MedDev kompleksowa certyfikacja na wyroby medyczne. Traper maty i wycieraczki wejściowe.
    Dołącz do nas
DIVE AWAY
tel/fax: (22) 620 01 64
tel: 660 541 959
skype: dive-away
mail:
  Wybierz kierunek