Facebook Instagram Youtube

Lankayan nurkowanie

Lankayan

Zapraszamy na wakacje nurkowe na Lankayan. Jako biuro podróży specjalizujące się w wyjazdach nurkowych zorganizujemy dla Państwa pełen pakiet usług: przeloty z największych miast w Polsce, pobyt w hotelu, nurkowania, kurs nurkowaniawypożyczenie sprzętu oraz ubezpieczenie w podróży. Serdecznie zapraszamy na wakacje nurkowe z Dive Away.

Lankayan leży u północnych wybrzeży Borneo. Niewielka wyspa porośnięta jest tropikalną dżunglą, tak gęstą że nie sposób się przez nią przedostać. W nocy na plażę wychodzą żółwie morskie, które składają tu jaja. Dlatego goście proszeni są o pozostanie w pokojach po godzinie 22.00, aby nie zakłócić tego procesu. Jeszcze większą atrakcją są młode rekiny czarnopłetwe (ang. Blacktip Sharks), które w porze przypływu całymi stadami pływają w płytkiej lagunie. Na wyspę prowadzi długi pomost. Na jego końcu znajduje się centrum nurkowe. Obok wydzielono dużą platformę z leżankami, z których podziwia się zachód słońca. Lankayan to przepiękne i spokojne miejsce. Piasek na plaży jest biały, a niewielka ilość turystów sprawia, że czujemy się tutaj jakbyśmy byli sami. Do tego doskonałe jedzenie serwowane przez tutejszego kucharza. Wybór 5* na idealne wakacje również dla osób nie nurkujących.

Nurkowanie
Wyspę okalają bardzo ładne, dziewicze i dość płytkie rafy. Życie na nich jest niezwykle bogate, choć widoczność często nie przekracza 15 metrów. Nawet w przybrzeżnej lagunie jest mnóstwo ryb, korali, kropkowanych muren, a często pojawiają się tu żółwie a także całkiem spore rekiny rafowe. Być zaskoczonym przez rekina na płytkiej, przybrzeżnej rafie to niecodzienne uczucie. Dla miłośników makroświata są tu bardzo ciekawe miejsca, gdzie można trafić na niezwykłe gatunki podwodnej fauny. Natomiast miłośnicy większej zwierzyny na pewno natkną się na duże ławice gatunków pelagicznych, a w kwietniu i maju są duże spotkania rekinów wielorybich. W okolicy jest też niewielki wrak, na którym mieszkają stada skrzydlic. Na Lankayan każdy miłośnik nurkowania znajdzie coś dla siebie.