Dominikana nurkowanie

Dominikana

Zapraszamy na safari nurkowe z humbakami. Jako biuro podróży specjalizujące się w wyjazdach nurkowych zorganizujemy dla Państwa pełen pakiet usług: przeloty z największych miast w Polsce, pobyt na łodzi, kurs nurkowaniawypożyczenie sprzętu oraz ubezpieczenie w podróży. Serdecznie zapraszamy na wakacje nurkowe z Dive Away.

Silver Bank położone są 100 km na północ od Dominikany i 100 km na południowy wschód od Turks i Caicos. Znajduje się tu rafa koralowa rozciągająca się na obszarze 200km² tuż pod powierzchnią wody, na głębokości 18-30m.

Od 1998 r. Silver Bank posiada status rezerwatu waleni UNESCO i tylko trzy łodzie safari mogą pływać do tego wyjątkowego miejsca. Prawie 4000 humbaków spotyka się tutaj co roku od stycznia do kwietnia. Pośród tych mierzących blisko 18 metrów i ważących do 60 ton waleni dozwolony jest jedynie snorkeling. Humbaki podpływają na niewielkie odległości, a młode są często jeszcze bardziej ciekawskie. Obcownanie z wielorybami dla wielu osób jest najpięknieszym kontaktem z dziką przyrodą jakiego doznali w życiu.