Facebook Instagram Youtube

Raja Ampat “Raj Odnaleziony”

03.03.2024
Najbardziej metafizycznym i poruszającym pięknem tego świata jest to pochodzące z natury. Platon głosił: „ Jeżeli dla czegoś warto człowiekowi żyć to dla oglądania piękna”.
więcej

Fidżi królestwo rekinów

03.03.2024
Przysłowie Zen mówi: „Rajski ptak ląduje tylko na dłoni, która go nie chwyta”. Bądź dobrym obserwatorem świata podwodnego, oglądaj uważnie, ciesz się tym co widzisz, ucz się i chłoń jak najwięcej.
więcej

Galapagos perła Pacyfiku

03.03.2024
Kiedyś mój przyjaciel powiedział mi, że jak nie wyruszę w podróż, to przygoda mnie nie spotka. Od tamtej rozmowy upłynęło mnóstwo czasu, a ja odwiedzałam wiele pięknych miejsc na świecie, a każde z nich wyjątkowe i niepowtarzalne.
więcej

Droga na szczyt wulkanu Cotopaxi

03.03.2024
„Jeśli chcesz pojąć magię, najpierw uważnie rozejrzyj się wokół siebie. Bóg wystawia na nasz widok wszystko, co chce nam przekazać”. – Paulo Coelcho „Hipis”.
więcej

Kurs nurkowania Jak zacząć nurkować Ile kosztuje kurs nurkowania Gdzie zapisać się na kurs nurkowania w Warszawie

03.03.2024
Kurs nurkowania Padi dla początkujących Jak zacząć nurkować Ile kosztuje kurs nurkowania Gdzie zapisać się na kurs nurkowania w Warszawie, te i wiele innych informacji znajdziesz w naszym artykule na blogu Dive Away
więcej

Czy wiesz że - Ślimaki Nagoskrzelne...

03.03.2024
Czy wiesz, że istnieje ponad 3000 znanych gatunków ślimaków nagoskrzelnych. Występują one głównie w przybrzeżnych wodach morskich i cechuje je brak muszl
więcej

Czy wiesz że - Rekiny ....

03.03.2024
Czy wiesz, że rekiny osiągają długość od 0,15 m do 20 m, a ich masa ciała może wynieść nawet do 12 ton. Potencjalnie najgroźniejsze gatunki np. żarłacz biały czy tygrysi mają ostre i spiczaste zęby, ułożone w szeregi, stopniowo zużywane i zastępowane nowymi.
więcej

Jak wygląda kurs nurkowania Padi Open Water Diver OWD w Dive Away Warszawa

03.03.2024
W tym artykule dowiesz się jak wygląda kurs nurkowania Padi Open Water Diver w Dive Away Warszawa. Jak zacząć przygodę z nurkowaniem, jaką szkołę wybrać, ile kosztuje kurs nurkowania
więcej

Gdzie jest Nemo czyli inaczej błazenek okoniowy Anemone fish

03.03.2024
Pamiętacie bajkę "Gdzie jest NEMO" ? Głównym bohaterem był amfiprion plamisty ang. anemone fish (inaczej błazenek plamisty lub błazenek okoniowy), atrakcyjnie ubarwiona ryba morska z rodziny garbikowatych.
więcej

Czy wiesz że Manty ...

03.03.2024
Czy wiesz że.. Manta osiąga długość do 5 m, rozpiętość płetw 7 m (największy osobnik mierzył 9m) i masę ciała do 3 ton, a do tego jest spokrewniona z rekinem (gromada - chrzęstnoszkieletowe).
więcej

Dalmacja - Perła Chorwacji

03.03.2024
Dalmacja to jeden z najpiękniejszych rejonów w Chorwacji.
więcej

Nusa Ceningan Nusa Penida Nusa Lembongan - Indonezja to nie tylko Bali

03.03.2024
Kiedy po raz pierwszy przypłynęliśmy na Nusa Ceningan, zauważyliśmy drewnianą tabliczkę, widniał na niej napis, którego jeszcze wtedy nie rozumieliśmy: „Łatwo tu dotrzeć, ale trudno wyjechać" ...
więcej

Wywiad dla Elle Man "W bezkresie błękitu"

03.03.2024
Wywiad dla Elle Man "W bezkresie błękitu"     ...
więcej